ZALEŻNA W PODRÓŻY

Mówi się, że świat jest jak księga, a ci co nie podróżują, czytają tylko pierwszą stronę.
Ja dodam, że to działa też na odwrót. Literatura jest jak świat, a ci co nie czytają, podróżują tylko po swojej ulicy.

 

Jako polonistka nie mogłabym nie wspierać akcji promocji polskiej literatury. Książki wielu z nas zalegają na półkach, cudownie gdy zostaną uwolnione i dzięki temu kolejni podróżnicy będą mogli w autobusie, w pociągu i w samolocie poczytać historie, które nas zachwycili. A mamy kogo promować, również pod względem podróżniczym: znakomici reporterzy, melancholijne podróże Stasiuka czy analiza człowieka podróżującego w „Biegunach” Olgi Tokarczuk powinny być lekturą obowiązkową każdego polskiego nomady.

 

Nie mogę się doczekać momentu, gdy dostanę maila, a w nim opisaną historię podróży osoby, która znalazła zostawioną przeze mnie książkę, gdzieś tam w Izraelu czy na Kamczatce.

Jednak najcudowniejsze w tej akcji wydaje mi się to, że zachęcamy nie tylko do czytania. Zachęcamy do pisania! Nie mogę się doczekać momentu, gdy dostanę maila, a w nim opisaną historię podróży osoby, która znalazła zostawioną przeze mnie książkę, gdzieś tam w Izraelu czy na Kamczatce. Każdy człowiek niesie za sobą opowieść. Niech te opowieści zostaną opowiedziane. Niech nasze platformy blogowe służą tym opowieściom!

Zapraszam do siebie na bloga, gdzie raz na jakiś czas staram się poruszać literackie tematy i gdzie z książką w ręku ruszam na spotkanie z przygodą.

 

MOJE PODRÓŻUJĄCE KSIĄŻKI
1.Tysiac szklanek herbaty Roberta Robba Maciąga w Abraham Hostel w Jerozolimie. Tam też zostawiłam w ostatniej chwili Stiega Larssona dziewczyne, ktora igrala z ogniem.

 

2. „Autostopem przez życie” Przemka Skokowskiego wyd. Muza w Ostello degli Elefanti w Katanii, Włochy

 

3. „Kurdystan. Bez miejsca na mapie” Marii Giedz wyd. Bernardinium w Hostel Taormina w Taorminie, Włochy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s